Blog

مزایای برندسازی شخصی معماران و 8 سود بزرگ آن

توسط در شناخت برند شخصی 24 فروردین 1398

شاید از خودت بپرسی مزایای برندسازی شخصی چیه؟ چرا این موضوع تو سال های اخیر خیلی مهم شده؟ چرا همه ی آدم های بزرگ دارن روی برندسازی شخصی خودشون کار می کنند؟ چرا اینقدر پول صرف برندسازی شخصی ، عکس ها و تبلیغات مربوط به اون میشه؟ و چرا من به عنوان یک معمار، یک متخصص ، یا یک کارمند به اون نیاز دارم؟ تو این پست کامل بهش می پردازم.

تو این پست چی یاد میگیری؟

با 8 سود بزرگ برندسازی شخصی آشنا میشی  که شامل موارد زیر میشه

1- خودت رو می شناسی، و می فهمی چه فرقی با بقیه داری

2- می فهمی از چه کاری لذت می بری و چه کاری برات معناداره

3- می فهمی تو چه کاری مهارت داری و چه ارزشی می تونی واسه دیگران داشته باشی

4- می فهمی از زندگیت چی می خوای و برای چی آفریده شدی

5- میراث یکسان توی ذهن همه میسازی

6- راحت تر به شغل دلخواهت میرسی

7- راحت تر در بین آدم ها به شهرت و اعتبار میرسی

8- توی معماری و رشته ی خودت پیشرو میشی و بقیه تو رو الگو قرار میدن.

مزایای برندسازی شخصی و 4 سود بزرگ درونی

1- خودت رو میشناسی و میفهمی چه فرقی با بقیه داری

همه ی آدم هایی که موفق هستن و تو هم اونها رو میشناسی ، آدم هایی هستن که فهمیدن چه فرقی با بقیه دارن و همه ی تلاششون رو کردن تا نشون بدن منحصر به فرد هستند ، یکی تو بیزینیس، یکی تو نویسندگی، یکی تو آشپزی ، یکی تو مشاوره ، اما حالا نوبت به تو رسیده…!

تو دوست داری موفق باشی، پس تو قدم اول اینو بدون که موفق بودن و موفق شدن به نقش بازی کردن نیاز نداره، به شبیه بقیه شدن نیاز نداره، و به تقلید کردن هم نیاز نداره ،

پس به چی نیاز داره؟

به خودت ، می خوام بهت بزرگترین راز زندگیی رو بگم، و اون این که خدا در وجود هر آدمی چیزی قرار داده که به بقیه اونرو نداده ، حتما این شعر معروف رو شنیدی

هر کسی را بهر کاری ساختند   میل آنرا در دلش انداختند

یکی از مزایای برندسازی شخصی اینه که تو مدل موفق شدن خودت رو پیدا می کنی و به روش خودت به هرچیزی که دوس داری میرسی. و از اون جالبتر اینکه، هیچکس به اندازه تو نمی تونه این کارو خوب انجام بده.

 

2- می فهمی از چه کاری لذت می بری و چه کاری برات معناداره

ی لحظه به این فکر کن که لذت بردن چیه…..!

دیدی می گن خیلی خوبه آدم از زندگیش لذت ببره، اما این لذته از کجا میاد؟ می خوام با ی کلمه ی جدید تورو آشنا کنم و اون هم ارزش هست، حتما این سوال رو شنیدی: ی کم از ارزش های زندگیت بگو؟ اما تا حالا شده بهش عمیق فکر کنی ، به این فکر کنی که واقعا ارزش های من چیه؟

اما ارزش چیه؟

ارزش چیزی هست که در وجوده تو قرار گرفته و وقتی که تو بر اساس اون، کارهات رو انجام میدی، به احساس لذت تو زندگیت میرسی.

اما تا وقتی ارزش های زندگیت رو نشناسی ، نمی فهمی واقعا از چی لذت میبری؟
یکی از مزایای برندسازی شخصی، اینه که تو ارزش های خودت رو پیدا می کنی ، و کارهایی رو انجام میدی که با ارزش های تو هماهنگه، و جالب اینکه زندگی تو پر از چیزهایی میشه که از انجامش لذت میبری ، و این یعنی با ناامیدی برای همیشه خداحافظی می کنی.

 

3- می فهمی تو چه کاری مهارت داری و چه ارزشی می تونی واسه دیگران داشته باشی

اینو همیشه مد نظرت داشته باش، تا وقتی ندونی چه کاریو بهتر از بقیه انجام میدی، نمی تونی بفهمی از چه روشی می تونی به درآمد عالی برسی، وقتی متوجه میشی در کاری مهارت خیلی خوبی داری، معنیش اینه می تونی با این مهارتت مشکل خیلی از آدمها رو حل کنی، می تونی جواب سوالهایی باشی که تو ذهن آدم های زیادی هست، و این یعنی تو ارزشی رو پیدا می کنی که آدم ها حاضرند براش پول خوبی بپردازند. و این یکی دیگه از مزایای برندسازی شخصی به جساب میاد.

 

4- می فهمی از زندگیت چی می خوای و برای چی آفریده شدی

به نظره من هیچ احساسی نمی تونه بدتر از سردرگمی باشه،احساس بدیه، نمی دونی از زندگیت چی میخوای ، روزهات با هدف های پیش افتاده سپری میشه، و همه ی اینها هر روز تورو نا امید تر می کنه. اما نگران نباش، همیشه برای هر مشکلی راه حلی وجود داره، توی برندسازی شخصی تو ماموریت خودت رو پیدا می کنی، و خودت رو وقف اون می کنی و هر روز شاهد این هستی که انگیزه تو برای روز بعد بیشترمیشه، آدم ها از دیدن انرژی تو، سر حال میشن. همه ی اینها برای اینه که تو یک ماموریت معنادار تو زندگیت پیدا کردی. ماموریت هم چیزی که توی برندسازی شخصی خودت کشفش می کنی.

آیا این پست مهم رو مطالعه کردی...!؟

مزایای برندسازی شخصی و 4 سود بزرگ بیرونی

1- میراث یکسان توی ذهن همه میسازی

فرقی نمی کنه قراره توی چه کاری موفق بشی، برای اینکه به هدفت برسی، باید بتونی تصویر یکپارچه و مثبت توی ذهن آدم هایی که با تو برخورد دارن ایجاد کنی. این ویژگی آدم های موفقه، که همه اونها رو با ویژگی های یکسان تو ذهنشون تصور می کنند. توی برندسازی شخصی ، تو ویژگی های اصلی برند خودت رو تعریف می کنی، و می دونی چه چیزهایی رو باید در رفتار، ظاهر و حرف های خودت رعایت کنی تا اون تصویر یکپارچه رو در ذهن آدم ها بسازی. این معنیش این نیست که باید آدمی غیر از خودت باشی، بلکه کاملا برعکس، در برندسازی شخصی، تو خوده واقعیت رو میشناسی و از انجام کارهایی که جزء ویژگی های تو نیست دوری می کنی.

 

2- راحت تر به شغل دلخواهت میرسی

دوست داری تو شرکتی استخدام بشی که همه اونرو میشناسن و جزء یکی از برندهای خیلی معروف به حساب میاد، و آدم هایی که اونجا کار می کنند، همه جز بهترین ها توی حوزه ی خودشون هستن. و تو می تونی با استخدام شدن در اونجا ، علاوه بر درآمد عالی و امنیت شغلی، عزت نفس بالایی هم بدست بیاری، پس باید اول از همه یاد بگیری خودت رو خوب بشناسی و از اون مهم تر خوده واقعیت رو خوب معرفی کنی، یکی از مزایای برندسازی شخصی اینه که تو یاد میگیری چطور به یک آدم معتبر تبدیل بشی و کاری کنی تا شرکت های بزرگ با اشتیاق زیاد منتظره پیوستن تو به مجموعه خودشون باشن.

 

3- راحت تر در بین آدم ها به شهرت و اعتبار میرسی

شهرت، واقعا چیزه خوبیه ، اینکه تو روبشناسن، بدونن کارت چیه ، و از همه مهمتر تو اون کار بهت اعتماد و اطمینان داشته باشن، و به تو به عنوان یک متخصص تو اون زمینه نگاه کنن، می تونه صدها فرصت عالی برای تو ایجاد کنه. می تونه تو رو به آدم های بزرگ وصل کنه، می تونه تو رو به درآمدهای عالی برسونه و تو حوزه ی کاری خودت ،جایگاه اول رو توی ذهن مخاطبت بسازه ، و چه چیزی از این بهتر.

تو برندسازی شخصی تو یاد می گیری چطور از استعداد، شخصیت و مهارت های خودت استفاده کنی، تا برای خودت اعتبار زیادی بدست بیاری و از اون مهم تر تو حوزه ی کاری خودت به عنوان متخصص شناخته بشی، تا آدم های زیادی علاقه مند باشن تورو دنبال کنند، و با تو کار کنند و حتی ارتباط دوستی داشته باشند.

 

4- توی معماری و رشته ی خودت پیشرو میشی و بقیه تو رو الگو قرار میدن.

تو یک معمار هستی و خیلی دوست داری اسمی از خودت به جا بزاری، دوست داری آدم ها درباره ی تو با افتخار حرف بزنند و وقتی تو رو می بینند، احساس غرور کنند. همه ی اینها شدنیه، تو می تونی به معماری تبدیل بشی که از سایر معماران متمایزه، چیزی داره که بقیه مشابهش رو ندارن و واسه همین تفاوت های تو، خیلیا دوست دارن دنبال کننده تو باشن، خیلیا دوست دارن از تو الگو بگیرن و خودشون رو شبیه تو کنند. به حرفات گوش بدن و تو بهشون جهت فکری بدی. یکی از مزایای برندسازی شخصی  اینه که تو با این وجه تمایزها آشنا میشی، و جوری اونها رو نشون میدی که آدم ها طرفدار تو میشن و تو تبدیل به یک معمار پیشرو توی صنعت خودت میشی.

دوست من این کتاب رو از دست نده

اینفلوئنسر

روی عکس کتاب کلیک کن تا وارد صفحه دانلود رایگان این کتاب بشی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید