Blog

5 اشتباه رایج در برندسازی شخصی معماران

توسط در شناخت برند شخصی 19 فروردین 1398

برندسازی شخصی معماران، یک موضوع خیلی مهم تو بخش بازاریابی در معماری به حساب میاد. تو معمار هستی، و این اسم تو هست که می تونه اعتماد و اعتبار برای تو بسازه. کمتر دیدم معماری رو با اسم شرکتش بشناسن، تمرکز تو به عنوان یک معمار روی اسم خودت هست، بنابراین بهتره بدونی چجوری باید با مسلط شدن به برندسازی شخصی، در معماری خودت رو برجسته کنی و تو ذهن مشتری برای خودت جایگاه اول رو بدست بیاری.

تو این پست درباره ی 5 اشتباهی صحبت کردم که معماران در برندسازی شخصی انجام میدن و این می تونه برند اونها رو سست کنه.

تو این پست چی یاد میگیری؟

5 اشتباه رایجی که به عنوان معمار می تونی انجام بدی که باعث میشه به برندسازی شخصی تو آسیب میزنه

1- بیشتر درباره ی  پروژه هات صحبت می کنی، کمتر از خودت

2- به هویت آنلاین خودت کمتر اهمیت میدی

3- در اینترنت برای خودت خونه شخصی نخریدی تا برندسازی شخصی خودت رو از اونجا شروع کنی

4- توی شبکه های اجتماعی، خودت رو شبیه بقیه معماران می کنی.

5- داستان برند خودت رو ننوشتی.

1- بیشتر درباره ی  پروژه هات صحبت می کنی، کمتر از خودت

برای تو خیلی مهمه که اعتبار و اعتماد ایجاد کنی، تا بتونی آدم هایی که میان و از پیجت دیدن می کنند رو  جذب کنی.  و کاری کنی تا با تو تماس بگیرند ، و بهت پیشنهاد پروژه بدن. تا این جا همه چیز خوبه، اما وقتی به این فکر می کنی که چطور این کارو انجام بدی،  تنها ایده ای که به نظرت میرسه ، اینه که عکس پروژه های خودت رو توی پیج اینستاگرامت قرار بدی.  به نظرت اگه کیفیت کارت دیده بشه، دیگه همه چیز روی روالش اتفاق میوفته.

اما دوست من،

در برندسازی شخصی نشون دادن ویژگی های شخصیتی که داری خیلی مهمه . نمونه کارهات فقط مهارت شغلی تو رو نشون میده ، و هیچ تاثیری توی شناخت مشتری یا مخاطبت از شخصیت  و رفتارهای تو نداره . الان مثل گذشته نیست، شکل بازاریابی عوض شده، آدم ها دوست دارن با آدم هایی کار کنند که بیشتر از همه میشناسن، الان عصر بازاریابیه انسان محوره، یعنی هر چقدر بیشتر از خودت صحبت کنی و هر چقدر بیشتر خودت رو نمایش بدی ، و نشون بدی که می تونی برای این مشتری ارزشمند باشی، و با اون بهتر ارتباط بگیری ،  می تونی اعتماد و اعتبار بیشتری ایجاد کنی.

 

2- به هویت آنلاین خودت کمتر اهمیت میدی

شاید فکر می کنی ، وقتی بازار ثبات خوبی نداره، دیگه وقت گذاشتن برای شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا تلگرام نمی تونه به درآمد تو کمکی بکنه، واسه همین برای تو شاید اهمیت این اپ های رایگان کمتر از قبل شده ، یا شاید فکر می کنی با وجود این همه معمار پر طرفدار ، خیلی سخته بخوای یک پروژه از اینستاگرام جذب کنی.

ولی دوست من،

یک نکته ی مهم بازاریابی رو بهت بگم، و اون اینکه واسه آدم با اعتبار ، مشهور و ارزشمند، همیشه پروژه هست، و این اصلا به شرایط بازار بستگی نداره، همه ی آدمها دوست دارن زندگی راحت تری داشته باشن، و تو هر شرایطی برای رسیدن بهش پول خرج می کنند، این آدم ها همیشه هستند، ولی معماری که بتونه قابل اعتماد و معتبر باشه ، نشون بده چه ارزشی واسه مشتری داره؟ و تونسته باشه با کمک تکنیک های برندسازی شخصی معماران،  در فضای آنلاین به شهرت خوبی رسیده باشه، کم پیدا میشه.

همه ی این کارها شدنیه، اما برای رسیدن بهش اول باید طرز فکر خودت رو عوض کنی، و به شبکه های اجتماعی مثل یک سرمایه گذاری نگاه کنی ، و تا می تونی هر روز یک قدم برای قدرتمند تر شدن جایگاهت تو شبکه های اجتماعی برداری، و این کار رو می تونی با تولید محتوایی که برای مخاطبت دوست داشتنیه انجام بدی .

 

3- در اینترنت برای خودت خونه شخصی نخریدی تا برندسازی شخصی خودت رو از اونجا شروع کنی

وقتی برای خودت یک خونه شخصی بخری، چه اتفاقی میوفته؟ می تونی همه ی وسایل خودت رو توی اون بچینی، دوستانت رو دعوت کنی و با اونها خوش بگذرونی، درباره ی خودت حرف بزنی و علاقه هات، و کاری کنی که به اونها هم خوش بگذره، و خیالت راحت باشه که این خونه همیشه برای خودت میمونه ، و هر تغییری که دوست داشتی می تونی تو خونه بوجود بیاری، خیلی لذتبخشه نه . از همه مهمتر همه می دونن وقتی می خوان تو رو ببینن ، کجا باید بیان و چطوری باهات تماس بگیرن.

اما دوسته من اگه خونه نداشته باشی چی ، مسلما نمی تونی کارهای بالارو با اون کیفیت انجام بدی.

خونه شخصی تو فضای آنلاین…؟

سوال من از تو الان اینه، توی فضای آنلاین برای خودت خونه خریدی؟ خونه خریدن توی فضای آنلاین، به معنی داشتن سایتی هست که می تونی نمونه کارهای خودت رو توش بچینی، می تونی درباره ی خودت و علایقت بنویسی، آدرس مشخص داره ، می تونی همه ی خدمات خودت رو معرفی کنی و از همه مهم تر ، هیچ محدودیتی توی ویرایش و بهتر کردن اون نداری، همه چیز تحت فرمان سلیقه و نیازه تو تعریف میشه ، و می تونی کاری کنی وقتی مشتری به عنوان مهمان وارد سایتت شد، حسابی بهش خوش بگذره و دوست داشته باشه که پروژه هاش رو تو براش انجام بدی، چون به نظرش تو آدم قابل اعتماد ، خوش برخورد و شایسته ای هستی.

 اینجا جایی هست که تو از برندسازی شخصی استفاده می کنی و خودت رو در بین معماران دیگه متمایز می کنی و یک جایگاه ویژه در معماری برای خودت میسازی.

 

4- توی شبکه های اجتماعی، خودت رو شبیه بقیه معماران می کنی.

احتمالا یا جایی خوندی یا بهت گفتن که ، اگه میخوای به چیزی برسی ، برو ببین کسی که الان به اون خواسته تو رسیده ، چکاری انجام داده ، تو هم همون کارهارو انجام بده ، تا نتیجه ای که می خوای رو بگیری.

دوسته من ،

این نظریه به نظر من ناقصه ، چرا که توی اون اشاره ای به این نشده که هر آدم شخصیت منحصر به فرد داره ، و همه ی آدم ها توی کارهاشون شخصیت خودشون رو هم درگیر می کنند. چه بخوان چه نخوان. از طرفی هر آدمی جایگاه مخصوص به خودش رو داره، شرایطش منحصر به فرده، و حتی مشتریانش هم با شما فرق داره، نوع ارتباط گرفتنش با مشتری و حتی رفتارش با مشتری هم فرق داره، بنابراین با تقلید نه تنها شما برند سازی نمی کنید ، بلکه دارین یک اتفاقه تکراری رو رقم میزنید. این تو بازار مثل اینه که شخصی یک سوال رو بیشتر از یک بار از شما بپرسه، در حالیکه شما قبلا بهش جواب کامل دادین، میبینین چقدر می تونه خسته کننده باشه.

 اما سوال، پس تقلید چه موقعی خوبه ؟

وقتی که تو اصول یک کار رو تقلید کنی نه نتیجه ی یک کار رو، خیلی ساده است اصول اینه آدم ها دوست دارن بدونن شما آدم معتبری هستین . شما برای نشون دادن اعتبارتون به عنوان معمار ، چند تا کار مختلف می تونین انجام بدین ، که  فقط یکی از اونها نشون دادن پروژه در حالیست که تو  مشغول نظارت روی پروژه هستی، و وقتی تو برندسازی شخصی رو یاد بگیری با کلی ایده برای تولید ایده برای پست های خودت آشنا میشی که همه ی اونها باعث افزایش اعتبار میشه .

اگه زندگی آدم های موفق رو بخونی، متوجه میشی که همه ی اونها می دونستن چه فرقی با بقیه دارن ، و به جای تقلید کردن، روی این ویژگی منحصر به فرد خودشون کار کردن ، و تونستن چیزی رو بسازن که کاملا جدید و متمایزه . برای متمایز شدن ، لازمه که روی برندسازی شخصی خودت به عنوان معمار کار کنی ، و مطمئن باشی وقتی متفاوت باشی، تو ذهن آدمها هم موندگار میشی و کسی که می تونه موندگار باشه می تونه درآمد نه رقمی هم کسب کنه.

 

5- داستان برند خودت رو ننوشتی.

 همه دوست دارن، بدونن آدم هایی که میشناسن، تو زندگیشون چه گذشته ای داشتن و چه کارهایی انجام دادن تا ابه اینجا رسیدن. داستان چیزی است که ما انسان ها به طور ذاتی بهش علاقه داریم، و خیلی راحت هم اونرو به ذهن خودمون میسپاریم. تو میخوای کاری کنی تا همیشه تو ذهنه مخاطب خودت و مشتریان بمونی ، تا بتونی کاری کنی که تو رو خیلی راحت به یاد بیارن ، و درباره ی تو ، چیزهایی رو به بقیه بگن که خودت اونرو انتخاب کردی…!بنابراین اگه داستان نداشته باشی هیچ کدوم از اینها اتفاق نمی یوفته، هر آدمی درباره ی تو یک چیزی میگه، در حالیکه توی برندسازی شخصی خیلی مهمه ، همه ی آدم هایی که تو رو میشناسن یک تصویر یکپارچه از تو داشته باشن.

دوست من این کتاب رو از دست نده

اینفلوئنسر

روی عکس کتاب کلیک کن تا وارد صفحه دانلود رایگان این کتاب بشی

2 دیدگاه
  1. عالی بود .خیلی خوب به همه زوایا اشاره کرده بودین
    موارد ۳ و ۵ رو خیلی دوست داشتم چون به نظرم خیلی مهم هستن
    👌👌👌👌👌👌👌👌

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید