vahid ahmadi zbrush

گفتگو با تاپ آرتیست ها _ وحید احمدی

گفتگو با تاپ آرتیست ها _ وحید احمدی

کمی درباره ی خودت و تخصصت به ما بگو و اینکه تاکنون با چه شرکت هایی همکاری داشتی؟

وحید احمدی هستم و در حال حاضر به عنوان character artist یا مدلساز کارکترهای سه بعدی ، مشغول به فعالیتم. نرم افزار تخصصی من zbrush هست و تاکنون با شرکت هایی نظیر playstation ، darkside studios ، seasun games ، Capcom و … که همگی در خارج از ایران هستند، همکاری داشته ام.

vahid ahmadi zbrush

حضور در پروژه های خارجی چه مزیت هایی برای یک آرتیستی که داخل ایران زندگی می کندُ دارد؟

کار کردن در پروژه های خارجی چندین مزیت مهم دارد که اگر بخواهم به صورت خلاصه به آنها اشاره کنم، تجربه های بسیار ارزشمندیست که استاندارد های کار شما را بالاتر می برد، خوشبختانه یا متاسفانه از کار در پروژه های ایرانی خیلی بهتر است ، و مهم تر از آن درآمد دلاری و یورویی بسیار بالای آن است که با درآمد ریالی پروژه های داخلی قابل مقایسه نیست.

vahid ahmadi zbrush

چطور یک آرتیست می تواند از خارج ایران پروژه بگیرد و روی چه چیزهایی باید تمرکز کند؟

حضور در شبکه های اجتماعی مانند facebook، twitter ، instagram و فعالیت مداوم در آن و نمایش نمونه کارها و توانایی خود، علاوه بر این ثبت نام و ارسال نمونه کار به سایت های پر بازدید سی جی   مانند artstation.com ، cgsociety.org و …. می تواند به دیده شدن و در نتیجه جذب پروژه کمک بسیاری کند.

vahid ahmadi zbrush

مشکلاتی که در این راه وجود دارد چیست و چطور توانستید این مشکلات را حل کنید؟

یکی از این مشکلات، ارسال فایل هایی با حجم بالاست که خیلی راحت میشه این مشکل رو با چند بخش کردن یک فایل برطرف کرد.

و مشکل دوم می تواند بحث مالی و انتقال ارز باشد، که این هم از طریق رسیدن به توافق با یک صرافی قابل اعتماد ، به راحتی قابل حل شدن است . در کل مشکلی که مانع کار کردن شما با خارج از ایران بشود، وجود ندارد.

vahid ahmadi zbrush

پیشنهاد شما برای اینکه آرتیست ها انگیزه ی خودشان را برای دنبال کردن این رشته حفظ کنند چیست؟

پیشنهاد من ، اینست که به صورت مستمر و مداوم در حال نمونه کار زدن و یادگیری تکنیک های مهم باشند، با آرتیست های مهم در حوزه ی کاری خودشان آشنا شوند و درگیر حاشیه ها و موضوعاتی که حواسشان را از موضوع اصلی منحرف می کند، نباشند.

از همه مهم تر همیشه در حال یادگیری باشند و هیچگاه آنرا متوقف نکنند.

برای مشاهده نمونه کارها و آموزش های وحید احمدی روی لینک زیر کلیک کنید:

نظرات